• Ново
DC 12V-72V Олово-киселина Дигитални Капацитетот на Батеријата Индикатор за Полнење Тестер Voltmeter Од Keaiduoa

DC 12V-72V Олово-киселина Дигитални Капацитетот на Батеријата Индикатор за Полнење Тестер Voltmeter Од Keaiduoa

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

★Работат на струјата : 5-15m A, долниот батеријата напон е, долниот струја. ★Работна Влажност : 10 ~ 80%(без кондензација). ★Оперативни Температура : -10℃ ~ +65 ℃. ★Voltmeter Опсег : DC 12 V 24 V 48 V 60 V 72 V (Авто се идентификуваат напон). ★Обратна врска заштита.DC 12 V-72 V DC Дигитални оловни Капацитетот на Батеријата LED Индикатор Voltmeter Tester Specifications : Големина : 47 * 28 * 22mm/1.85*1.1*0.87"Школка материјал : plastic Eight Моќ Резолуции : 10%, 25%, 40%, 50%, 60%, 75%, 90%,100% .Волтметар Точност : 1%Пакети : 1 X Капацитетот на Батеријата Индикатор & Voltmeter тестер.

За производот

Слични предлози