• Ново
3D Стоматолошки JF-C2 Радост-Fil Flowable Композитни Рефил, Сенка C2, 2 g (Пакување од 4)

3D Стоматолошки JF-C2 Радост-Fil Flowable Композитни Рефил, Сенка C2, 2 g (Пакување од 4)

DEN 959.76
Износ
Во продавницата.

Тип На Производ : Професионална Здравствена Заштита.Пакет Димензии : 6.0 "L X 2.5" W X 1.0 " Х. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 7.0 Оз. 3 D Стоматолошки е Радост-Fil Flowable Композитни Refills се достапни во 18 нијанси.Некои од нивните предности и карактеристики се : висока compressive strength, radiopaque, флуор ослободување, и ниска и собирање.Овие се високо polishable естетски композити се користи за сите различни видови на празнина подготовка.Овие се идеален избор за двете предниот и posterior апликации.Како и идеален за пополнување на грлото на недостатоците предизвикани од оддалечување на непцата и четка за заби ерозија и за поправка на мали дефекти.Сите нијанси се 2 грама и доаѓаат во пакети од 4.

За производот

Слични предлози