• Ново
6PCS ПВЦ Електрични Изолациони Ленти Пламен Retardent Обоените Изолација Ленти

6PCS ПВЦ Електрични Изолациони Ленти Пламен Retardent Обоените Изолација Ленти

DEN 1410.96
Износ
Во продавницата.

Материјал : Издржлив, Лесен-Заврши ПВЦ Материјал,Големина : 17mm*10m.Електрични лента е одобрен со одлични се водат, лепење и conformability својства.Мулти-сцена употреба, многу погодна за електрични жици проекти, наменети за повеќето апарати за домаќинство електрични и спојување апликации, погодна за внатрешна и надворешна употреба и автомобили.Висок квалитет на електрична изолација ленти, висока температура и висок притисок отпор, пламен-retardant изолација, водоотпорен, семејството се од суштинско значење.пакет од 6 : Избрани бои ( Сина, Црвена, Зелена, Жолта, Бела, Црна).Направени од пламен retardant ПВЦ овие ролни на електрични изолациони ленти се погодни за широк спектар на апликации вклучувајќи електрични обврзувачки, боја кодирање и идентификација.Материјал : ПВЦ (Polyvinylchloride) Лента Ширина : 17mm Должини на Располагање : 10m.

За производот

Слични предлози