• Ново
Baomain AC Контактор CJX2-0910 110V 50/60 Hz Серпентина 3 Фаза 1NO 660V 25 Amp

Baomain AC Контактор CJX2-0910 110V 50/60 Hz Серпентина 3 Фаза 1NO 660V 25 Amp

DEN 316.56
Износ
Во продавницата.

Модел : CJX2-0910; Номинална Серпентина Напон : 110 V.Ui : AC 660 V; О : 125 A.Димензии(Прибл.) : 75 x 45 x 85mm / 2.95" x 1.77" x 3.3"(L*W*T).Тежина : 370g.Пакет Содржина : 1 x AC Контактор.AC контактор е главно се користи за правење или кршење на електрична ciucuits на долги,чести почеток,спречување и контролирање на AC мотори.Тоа се користи во комбинација со топлинска реле да компонирате магнетни motor starter.

За производот

Слични предлози