• Ново
Удобност Зона Смирувачки Diffuser Refills

Удобност Зона Смирувачки Diffuser Refills

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

(Централна Градина повторно чувствувајќи се загрозени или под стрес.Феромоните се мириси дека мачките (и други животни) ги користат за да комуницираат еден со друг.Споредете да Comfort Zone со Feliway.Удобност Зона е до 93% ефективни во намалување на деструктивни гребење со создавање на смирување на животната средина за вашата мачка.Гребење е нормално да мачки сепак, кога тие на проектот гребење вертикално, тоа може да биде знак дека тие се чувствуваат загрозени или под стрес.Го замени рефил на секои 30 дена и diffuser единица на секои 12 месеци.Приклучете го diffuser единица во било кој стандарден ѕидниот штекер каде вашата мачка поминува најмногу време и да се види што одат на работа, обезбедување на мирен и мирна средина за вашата мачка.Мачките се суштества од навика и кога нешто во својата животна средина промени, тоа може да ги предизвика стрес.Ветеринар Препорачува.Транзиција од едно засолниште во нов дом, преуредување на мебел, па дури и гласни звуци може да биде штетен за вашите мачки во светот.Работи само на мачки, не други домашните миленичиња.Работи најдобро со нови Удобност Зона diffuser.Удобност Зона производи идентични на мачките се природни седативи феромони за да се обезбеди чувство на смиреност во својата животна средина, намалување на стресот и негативните однесувања што ги предизвикува.

За производот

Слични предлози