• Ново
uxcell Директно Насловот Pin 16P 1 Ред 2.54 mm Теренот Бакар Pin за Прототип Црна 30pcs

uxcell Директно Насловот Pin 16P 1 Ред 2.54 mm Теренот Бакар Pin за Прототип Црна 30pcs

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

[ГЛАВНИОТ ПАРАМЕТАР] Вкупно Pin Грофот : 16; Pin Ред : 1; Pin Теренот : 2.54 mm; Вкупната Големина : 41.14 x 2.54 x 11.4 mm / 1.62 x 0.1 x 0.45-инчен(L*W*H). [МАТЕРИЈАЛ] Бакар PIN со пластична тело, со добра спроводливост. [ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА] PCB pin ленти направите врски лесно, како и се направи текара лесно. [ПРИМЕНА] Широко се користи во врска на PCB прототип и на коло, stepper мотори, серво мотори, РК авион, одржување на компјутерски и мали електронски производи, interconnect кола, итн. [ЗАБЕЛЕШКА] pin должина е само 3мм, ве молиме да го изберат правото предметите пред да купите.Опис : Со еден ред женски штекер лента, лесно може да се инсталира на вашиот одбор.Бакар PIN со пластична тело, со добра спроводливост, исто така, пластични е мало.PCB pin ленти направите врски лесно, како и се направи текара лесно.Погоден за изградба на штитови или модифицирање на постоечките одбори.Примена : За коло DIY проекти : Широко се користи во врска на PCB прототип и breadboard, stepper мотори, серво мотори, РК авион, одржување на компјутерски и мали електронски производи, interconnect кола, итн.Спецификација : Материјал : Бакар PIN со Пластични Body Color : Black Total Pin Грофот : 16 Pin Ред : 1 Pin Теренот : 2.54 mm Pin Должина : околу. 3mm Total Големина : 41.14 x 2.54 x 11.4 mm / 1.62 x 0.1 x 0.45-инчен(L*W*H)Пакет содржина : 30 компјутери x Директно Pin Насловот.

За производот

Слични предлози