• Ново
[PowerNex] Значи И ELG-100-C1400DA 72V 1400mA 100.8 W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

[PowerNex] Значи И ELG-100-C1400DA 72V 1400mA 100.8 W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

DEN 1140.00
Износ
Во продавницата.

Постојана тековната излез со висок излезниот напон>60 VDC.Се сретне 6 KV пренапони имунитет ниво (IEC61000-4-5).Без оптоварување потрошувачката на енергија 60 VDC (освен ELG-75-C1400)2180~295 VAC текст only Built-во активна ПРЕСТАПНА function High ефикасност до 93%Заштита : Краток спој / Над напон / Над temperature Cooling страна на слободен воздух convection Output тековната прилагодливи излез преку кабел или внатрешни potentiometer IP67 / IP65 дизајн за внатрешна или надворешна installations Suitable за сува / влажна / влажни locations Suitable за LED осветлување и улично осветлување applications Meet 6 KV пренапони имунитет ниво (IEC61000-4-5)Без оптоварување потрошувачката на енергија.

За производот

Слични предлози