• Ново
Vestil FE-6-72 Челик Вилушка Екстензии, Accommodates 6 Вилушка Ширина, 72 Должина, 2-1/2 Дебелина

Vestil FE-6-72 Челик Вилушка Екстензии, Accommodates 6 Вилушка Ширина, 72 Должина, 2-1/2 Дебелина

DEN 921.60
Износ
Во продавницата.

Обезбедува потребни екстра должина, кога стандард гранки не може да се постигне производ.Сите челична конструкција обезбедува долготрајни сигурна употреба.Секое проширување вклучува предупредување и оперативни налепници за работник безбедност.Прав грб безбедност жолт финиш нуди трајни издржливост.Vestil Челик вилушка продолжување обезбеди дополнителна поддршка е потребно да се укине долго или големи објекти со вилушка камион.Челик задржување на рака (јамка стил) го спречува вилушка екстензии од лизгање исклучување предници за време на употреба.OSHA прописи бараат екстензии се не повеќе од 150 проценти од постојните вилушка должина, (на пр. 48-инчи постојните предници, на вилушка проширување не треба да надминува 72-инчи).Максимален капацитет е 4000 фунти рамномерно распоредени.Јамка Стил : Вметнете циклус на врвот на вилушка и лизгајте нагоре на 45-инчи агол тогаш се наведе во текот на постојните вилушка.Мерки 72-инчи должина од 6-1/2-инчи ширина од 2-инчи висина.

За производот

Слични предлози