• Ново
Sandvik Coromant A25T-SVUBR 16HP-д-р Челик CoroTurn 107 Здодевни Бар, 25 mm месо тело со Дијаметар, Внатрешни Coolant Снабдување (Пакување од 1)

Sandvik Coromant A25T-SVUBR 16HP-д-р Челик CoroTurn 107 Здодевни Бар, 25 mm месо тело со Дијаметар, Внатрешни Coolant Снабдување

DEN 7320.00
Износ
Во продавницата.

Coro Turn 107 Здодевни Лентата За Внатрешни Лентата За Внатрешни Coolant Снабдување.Здодевни Бар со Coro Turn Напредни за Ладење Технологија; Висока Прецизност Висок Притисок Coolant снабдување со млазници.Решетки за позитивни основниот облик внесува 7 степен царинење 3/8" i C.На Coro Turn 107 е наменет за понесе дијаметри на 0.625-3.00 инч.Систем со позитивни 7 степен завртка надолу инсерти и алатки.Ова ќе го намали сечење сили.Coro Turn 107 може да се користи за доработка и полу - roughing.Безбедна и продуктивна обработка процес Coro Turn 107 дава : Одлична чип контрола Мека сечење акција, многу добар површина на компонентата.

За производот

Слични предлози