• Ново
20pcs 14k Злато позлатен 925 Sterling Silver Clamshell Calotte Завршува Endcaps Крајот Капа - Мали Јазол Покрие Монистра Двојно Затворени Јамки (Мали 3мм Чаша) SS295-2

20pcs 14k Злато позлатен 925 Sterling Silver Clamshell Calotte Завршува Endcaps Крајот Капа - Мали Јазол Покрие Монистра

DEN 179.76
Износ
Во продавницата.

За месинг накит додатоци, ве молиме проверете нашата огласи за.Боја : злато.Ова е резултат да бидат добра комбинација за одржување на среброто е трајност и искра и да се зголеми нејзината сила и цврстина за изработка на накит.Веднаш по забележи било каква промена на бојата, користејќи благ полски ќе помогне да се отстрани оцрни од сребро или злато.Ние исто така снабдување кристално стакло монистра, вклучувајќи Сваровски и Preciosa и скапоцен камен за вашиот накит одлуки.Ако накит е направен од злато или сребро, чистење нив редовно ќе им помогне го задржи својот сјај.Sterling silver е направен од 92.12 инчи) - Мала чаша, ве молиме бидете сигурни дека оваа чаша големина ги задоволува вашата потреба, пред ставање на ред.12 инчен); Чаша големина ~ 3мм (или ~ 0.Ве молиме проверете го нашиот огласи на и нашата веб-страница.Се грижат за Метален Накит – Метал не треба да дојде во контакт со груби домаќинство хемикалии како што се кајгана, амонијак, хлор или.Метал е склон да го оцрни како метал природно реагира со сулфур водород или sulfide во воздухот.5% сребро и 7,5% бакар.За да се избегне гребење, продавница за накит во кутија за накит или торбичка.Фунта сребрен накит резерви Сите наши сребро резерви е обложен со проѕирен заштитен слој да се помогне во спречување на сребро од tarnishing.Во потрага за накит изработка на материјали за вашиот обетки, бразлетна, прстен, ѓердани, pendant, keychains, шарм, ознаки и сите други накит одлуки?Adabele ви нуди голем избор на врвен квалитет накит материјали направени од фунта сребро или месинг материјал.

За производот

Слични предлози