• Ново
Dove Прочистувачките Detox Зелена Глина Тело Измијте се, 16.9 Унца / 500 Ml (Пакување од 2) Меѓународна Верзија

Dove Прочистувачките Detox Зелена Глина Тело Измијте се, 16.9 Унца / 500 Ml (Пакување од 2) Меѓународна Верзија

DEN 302.88
Износ
Во продавницата.

Пакување од 2 шишиња, Секој е 16.9 унца (500ml) - Меѓународен Увезени Верзија.Очисти секојдневно токсините од урбаните средини.Dove тело измијте формулиран со зелена глина и 100% благи средства за чистење.Moisturising тело измијте се збогатува со 1/4 moisturising крем.Блага, сулфат-слободно тело измијте е пријател на вашата кожа.Откријте Dove Глина опсег : комбинирање на природни придобивките од глина со супериорен и нежна нега на Гулаб.Во светот со зголемувањето на urbanisation, загадување и брза животната средина промени, таму дојде растечката загриженост за начинот на кој овие надворешни стрес може да влијае врз нашата кожа.Збогатен со минерални и богат со зелена глина, Dove Прочистувачките Detox Зелена Глина Тело Измијте ја чисти и чисти далеку секојдневно токсини и нечистотии предизвикани од овие урбани животната средина стрес.Во комбинација со нежно и супериорна формула на Гулаб кој се состои од 0% сулфати, parabens и phthalates, ова длабоко чистење тело измијте остава кожата со чувство врати, обезбедување тоа е третирана со нежност и грижа што ја заслужуваат.Измијат секојдневно токсините, чистење далеку нечистотии и прочистување на вашата кожа со Dove е Прочистувачките Detox Зелена Глина Тело Измијте се, сите без одземање далеку вашата кожа е природниот Microbiome, кожата е природен заштитен слој.Да се трансформира вашето секојдневно миење на рутина во чистење и прочистувачките акт на убавината на вашата кожа.

За производот

Слични предлози