• Ново
Игла-носот клешти Екстра долг игла-носот клешти за накит одлуки Игла-носот клешти (Боја : Црна)

Игла-носот клешти Екстра долг игла-носот клешти за накит одлуки Игла-носот клешти (Боја : Црна)

DEN 1845.60
Износ
Во продавницата.

Игла-носот клешти : Игла-носот клешти, со долги калено клешти, можат да работат во тешко да се постигне места, многу погодни за работа во тесни места.Материјал : Долго носот клешти се направени од високо-квалитет на јаглероден челик, кој има повисока сила и отпорност на деформација.Ергономски дизајн : Оваа тенка игла-носот клешти усвојува трајни и удобен зафат дизајн, кој е удобен за употреба, издржливи, труд-за заштеда на енергија и се погодни за долготрајна работа.Пролет дизајн : двоен лист пролет, повеќе труд-штедење, се повеќе ефективна работа.Апликација : Со тенка pointy носот, тоа е се користат за виткање жица, накит одлуки, компјутер одржување, електронски производ одржување, мал објект позема, итн.Удобно не се лизга долг нос pliers It е главно се користи за рачно да ја исправи свиткана игла или пауза тврд предмет (како што се метална жица игла) во саканиот облик и агол.Се користи за да се стега мали објекти.На toothless поставување спречува мали предмети од се исцеди.

За производот

Слични предлози