• Ново
FASJ Притисок Сензор, ве Спречи Rusting Вода Трансдуцерот Алуминиум Легура за Трансформирање за Мерење(#3)

FASJ Притисок Сензор, ве Спречи Rusting Вода Трансдуцерот Алуминиум Легура за Трансформирање за Мерење(3)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Притисокот предавателот е направен од алуминиум, не е лесно да ' рѓа, повеќе цврсти и издржливи.Користење на германски дифузен силикон јадрото на телото, стабилни, одговор брзина само 8ms, далеку подобро отколку обичните дифузен силикон. Широко се користи за мерење на хидрауличен притисок, притисок на маслото, воздушен притисок, вода притисок и други media5. Користење на германски дифузен силикон јадрото на телото, стабилни, одговор брзина само 8ms, далеку подобро отколку обичните дифузен silicon3. S/℃ (во Рамките на Температурна Компензација Опсег)Чувствителност Температура Лебдат : +0.Притисокот предавателот има одлично компатибилност,покажува добри перформанси за различни медиуми.Функција : 1.Може да се почувствува мери информации, и може да се излез на почувствував информации во трансформирање форма. 5/℃Преголемиот Притисок : 200%FSLong Терминот Стабилност : ±0. Може да се почувствува мери информации, и може да се излез на почувствував информации во трансформирање на form Specification : Предмет Тип : Притисок Sensor Material : Алуминиум Alloy Power Набавка : 24 V DCOutput Сигнал : 0-10 VCompensation Температура : -10℃~70℃Амбиентниот Температура : 0%-95%RH (Без Кондензација, Без Кондензација)Школка за Заштита : IP65 Pressure Тип : Мерач на Притисок, Апсолутен Притисок, Негативни Pressure Zero Температура Лебдат : ±0. S/Year Natural Фреквенција : 5k HZ~650k Hz Пакет Листа : 1 x Притисок Sensor Note : не го користете надвор параметар напон спектар. Притисокот предавателот е направен од алуминиум, не е лесно да ' рѓа, повеќе здрав и durable2.

За производот

Item Type:
Pressure Sensor
Material:
Aluminum Alloy
Power Supply:
24V DC
Output Signal:
0-10V
Compensation Temperature:
-10℃~70℃
Ambient Temperature:
0%-95%RH (No Condensation, No Condensation)
Shell Protection:
IP65
Pressure Type:
Gauge Pressure, Absolute Pressure, Negative Pressure
Zero Temperature Drift:
±0.01%F.S/℃ (Within Temperature Compensation Range)
Sensitivity Temperature Drift:
+0.03%F.5/℃
Overload Pressure:
200%FS
Long Term Stability:
±0.1%F.S/Year
Natural Frequency:
5kHZ~650kHz 
Package List:
 1 x Pressure Sensor :
Do not use outside the parameter voltage range :

Слични предлози