• Ново
ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Професионални Алатки, 2 парчиња К/BF Стегање Тип 15-16 Заби 5M Времето Појас Макара Слот Ширина 16mm/21mm Понесе 5-14mm за 15mm/20mm Појас CNC/Чекор Моторни Индустри?

ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Професионални Алатки, 2 парчиња К/BF Стегање Тип 15-16 Заби 5M Времето Појас Макара Слот Ширина 16mm/21mm

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Употреба Со Различни Типови На 3d Принтери И Друга Опрема.Различни Видови На 3d Печатење Индустрија Професионални Алатки, Квалитетни И Издржливи.преносот е точна, не е пропаѓање кога се работи, и што има постојан пренос сооднос.Мазна пренос, со визуелниот и вибрации намалување способности, и ниско ниво на бучава.Лесно одржување, нема потреба од подмачкување, ниски трошоците за одржување.Нема загадување, тоа може да функционира нормално во места каде загадувањето и работната средина не се дозволени.Ако Ви Требаат Повеќе Додатоци Од Различни Модели, Ве Молиме Контактирајте Со Нас.Ние Ќе Бидеме Среќни Да Помогнеме.Опис на производот : Име на Производ : Тајмингот Појас Pulley Material : Стипса-inums легура Модел : 5 MPitch : 5mm Shape : тип BF / К type Bore:Стегање дупка Применливи појас : ширина 15mm / 20mm HTD5 M времето belt Use : Најчесто се користат во 3 D принтери, CNC, stepper мотори и други прецизност на пренос опрема.Широко се користи во автоматизација опрема, машина алатки, текстил, печатење, пакување на храна, жица и кабел, инструментација, петрохемиската, тутун, комуникации и други индустрии на нови механички појас двигатели.Карактеристики : со висока прецизност пренос на вртежен момент, нема потреба да се грижите за тоа расклатување или пренос на точноста и царинење проблеми.Забелешки : Ако имате посебни потреби, ве молиме контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите потреби!Пакетот Вклучува : 2 парчиња.

За производот

Слични предлози