• Ново
Дизајнот Количка Сива Извртени Bugle / Цевка Стаклени Монистра (4.5 мм/50 Грама) за Изработка на Накит, Везови, Beading, Уметност и Занает Материјали

Дизајнот Количка Сива Извртени Bugle / Цевка Стаклени Монистра (4.5 мм/50 Грама) за Изработка на Накит, Везови, Beading,

DEN 369.60
Износ
Во продавницата.

Материјал - Стакло.Нема на монистра - 6,000 Монистра (Приближно).Тие се користат во изработка на накит и се, исто така, везени на високо улица облека - од stringing и мушка вез, да ткаење и повеќе.Супериорен Квалитет.Количина - 50 грама.Семе мониста се главно направени од стакло и се повеќето широко се користи beading материјал.Bugle монистра се попозната како Nalki или Цевки во Индија.Тие се користат во изработка на накит и се, исто така, везени на високо улица облека - од stringing и мушка вез, да ткаење и повеќе.Цевка монистра се користи за да создаде сложени везови дизајни и накит насоки.Тие се направени од страна на сечење стаклени цевки во машини увезени во долги цилиндрични форми.Големини на располагање во цевка семе мониста се 4.5 millimetres, 6.0 millimetres, 9.0 millimetres, 25 millimetres големини.

За производот

Слични предлози