• Ново
Urrea 5419H 1/2-Инчен Вози 6-Точка 19/32-Инчен Хром Socket

Urrea 5419H 1/2-Инчен Вози 6-Точка 19/32-Инчен Хром Socket

DEN 102.24
Износ
Во продавницата.

Тоа е хексагонална штекер линија е направен од високо-квалитетен челик.Пакет Димензии : 2.54 H x 11.938 L x 5.334 W (сантиметри).Пакет Тежина : 0.15 фунти.Земја на Потекло : Мексико.На Urrea хексагонална штекер линија е направен од високо-квалитет на челик, што резултира во исклучителни перформанси на работното место.Тие поседуваат хром-никел заврши за спречување корозија.На 6-точка дизајн овозможува поголема областите за контакт на завртката и/или орев ѕидови благодарение на својата супер возење lobular геометрија, кој има 60° обновување агол.Отворите се вози прилог систем се состои од внатрешен Ритам на сите четири ѕидови, овозможувајќи лесно да се закачите на додатоци и ratchets.Тоа е хексагонална штекер линија е направен од високо-квалитетен челик.Карактеристики 60 степен обновување агол.Тие поседуваат хром-никел заврши за спречување корозија.

За производот

Слични предлози