• Ново
3M 4462W Бело Лепило Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.75 Плоштади (Пакување од 5)

3M 4462W Бело Лепило Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.75 Плоштади (Пакување од 5)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Оваа 1/32 во.Високи почетни лепливоста гума лепило.Изградени со conformable пена превозникот, оваа лента се постигнува одлични сврзување дури и кога се користи со малку неусогласеноста или неправилни супстрати.Тоа обезбедува висок крајната лепливоста на многу пластика и е формулирана да бара затворен и општа намена монтажа и поврзување на апликации.Тоа е формулиран за повеќе тешко да се поврзе површини. 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4462 е црна или бела, затворени-ќелија, полиетиленски пена превозникот.Единствена гума лепило систем обезбедува брзи stick и се согласува да се нерегуларни и ниска површина енергија (ЗАКОН) материјали.Обично се користи за знаци, плочките со имиња, се прикажува, и апарати.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4462.Заеднички користи вклучуваат декоративни трим, плочките со имиња и други општа намена монтажа апликации.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.Индустриски перформанси се приклучи, монтажа, gasketing, и запечатување.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни и ниска површина енергија супстрати. 3 M 4462 W е бела двојно обложени полиетилен пена лента со високи почетни капи гума лепило.

За производот

Слични предлози