• Ново
3M 4462B Црна Лепливи Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.75 Кругови (Пакување од 5)

3M 4462B Црна Лепливи Ленти, 31 мили (0.8 mm) Дебели, 0.75 Кругови (Пакување од 5)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Во принцип, двојно обложени лента е составен од пена, хартија, филм, или ткиво превозникот дека е обложени на двете страни со притисок чувствителни лепило.Тоа е формулиран за повеќе тешко да се поврзе површини.дебела полиетилен пена лента е позната по својата висока крајната адхезија и сигурен перформанси низ многу површини.Еден од нејзините истакна карактеристики е нејзината способност да се придржува кон нерегуларни и ниска површина енергија супстрати.Апликации за двојно обложени лента се наоѓаат во градежништвото, производството, уметност, и хоби.Conformable затворен мобилен пена конструкција за нерегуларни и неусогласеноста на супстрати.За сврзување груб или неправилни површини, 3 M Двојно Обложени Пена Ленти се пополнат празнините и да се дистрибуираат стрес рамномерно во текот на царински област.Единствена гума лепило систем обезбедува брзи stick и се согласува да се нерегуларни и ниска површина енергија (ЗАКОН) материјали.Овој производ е индустриски одделение лента погоден за широк спектар на влезот, монтажа, gasketing, и затворање на апликации.Конструиран за надворешно поврзување на умерена температура. Оваа 1/32 во.Индустриски перформанси се приклучи, монтажа, gasketing, и запечатување.Забрза за монтажа процес и да се постигне повеќе естетски префинета инсталација со 3 M Двојно Обложени Полиетилен Пена Лента 4462.

За производот

Слични предлози