• Ново
Topcolor Сублимација Слој и Црна Сублимација Мастило Пакет

Topcolor Сублимација Слој и Црна Сублимација Мастило Пакет

DEN 719.76
Износ
Во продавницата.

Topcolor Сублимација Мастило работи за refillable мастило касети и CISS принтери и за Сите Deskjet Принтери) : ја Вклучува WF3520 WF3540 WF3610 WF3620 WF3640 WF7510 WF7520 WF7610 WF7620 WF7010 WF7110 WF7720, Перо C88+ C68 C88 C288 CX3800 CX3810 CX4200 CX4800 CX5800 F CX7800, Изразување Ecotank ЕТ-2500 ЕТ-2550 ЕТ-2600 ЕТ-2650 ЕТ-2700 ЕТ-2720 ЕТ-2750 ЕТ-3600 ЕТ-3700 ЕТ-3750 ЕТ-4550 ЕТ-4500 ЕТ-4750 ЕТ-16500, XP-320 XP-434 XP-440 NX-330 NX-420 NX-515 SG400 SG800 принтери.Пакети : 2 пакети Topcolor компатибилен боја база црна сублимација мастило шишиња (2x100ml) и 1 пакет сублимација слој спреј (100ml).Широко апликација : Можете да ги користите мастило за Т-маица, крпа, телефон случаи, перница случај, куп, ватенка, крос-бод, чевли, капа, керамика, кутија, кеса, декоративна ткаенина, знамето, знамето итн.И сублимација слој може да ви помогне да печати повеќе живописни модели на вашите памучни маици.Карактеристика на Topcolor Сублимација Мастило : Живописни бои и нежните текстури и не бледнее, Лесно да го Инсталирате и да Рефил и не затнување.Совети : ве Молиме не користете Topcolor Сублимација Мастило за принтери кои ги користат за Еднократна употреба Чип мастило касети.

За производот

Слични предлози