• Ново
BEMONOC HTD 3M Синхрони Појас Должина од 450 мм Заби 150 Ширина 6mm Лак Заби Појас 2 парчиња/Пакет

BEMONOC HTD 3M Синхрони Појас Должина од 450 мм Заби 150 Ширина 6mm Лак Заби Појас 2 парчиња/Пакет

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Fiberglass Затегнувачка Мозок - Висока димензионална стабилност и максимална флексибилност инженерните и тестирани за високо отпорни на абење перформанси; Најлон Заб Покрие - Трајност и отпорност на абење, зголемена моќност;.Нафта, топлина и озонската отпор; висок забот на смолкнување отпор; Соединение - Chloroprene Гума; Мозок - Fiberglass; Заб Покрие - Најлон.Времето појас ефикасен пренос, ниско ниво на бучава, масло отпор, замор, нефлексибилен, не водат, висока прецизност, носат-отпорни.На појаси се широко се користи во автомобилската, текстил, алатни машини, канцеларија, машини, алат, апарати за домаќинство, инструментација опрема, опрема за пакување машини, рударски, нафта, хемиски и така натаму.HTD 3 M Времето Појас 3 M-450-6 Спецификации : Тип : 3 M-450-6 Length : 450mm Belt Висина : 2.41 mm(0.095") Заб Број : 150 Tooth Висина : 1.17 mm (0.046 инчи)на Теренот : 3мм (0.118") Материјал : Neoprene Гума со Fiberglass Ширина : 6mm Тип : Затворени-јамка Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи : Количина : 2 парчиња HTD 3 M Времето појас 3 M-450-6(Одговара за HTD 3 M Времето Макара 7mm Ширина)Забелешка : Ако ви треба други спецификации ремени и pulleys, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!.

За производот

Слични предлози