• Ново
6mm Сечење Дијаметар,1/4(6mm) месо тело со Дијаметар Карбид Брус Ротари Датотека Факел Облик, со Радиус Крај Двојно се Намали за Умре Мелница Вежба Малку Дрво,Гравирање,?

6mm Сечење Дијаметар,1/4(6mm) месо тело со Дијаметар Карбид Брус Ротари Датотека Факел Облик, со Радиус Крај Двојно се

DEN 191.76
Износ
Во продавницата.

Големина : Машина со дијаметар(D) x Должина на сечење(L) x месо тело дијаметар(Д1) x должина(L1) Солидна Карбид Ротари Брус, се вклопува dremel и повеќето мали ротари tools.Целата Парче изработени од термички обработени солидна волфрам карбид што трае долг работен век, остар и здрав.Погоден за сите ниво на вештина ова е од суштинско значење за полнење за woodworkers & ентузијасти кои чисти до завари или работи со метални често, лесно да се сфати и да го користите, безбеден и сигурен.Широко се користи за metalwork, алатка за изработка, модел инженеринг, резби во дрво, изработка на накит,заварување, chamfering, леење, deburring, мелење, цилиндар на главата пренесување и sculpting.Генерално може да се користи со рачен електричен или пневматски алатка диск (може да се користи и во машинската).

За производот

Слични предлози