• Ново
Жица Соголување Crimper Инструмент, Жица Strippers Електрична Жица за Јамка во Жица Соголување Crimping Сечење Жица Сечење и Двојно Влакно Сечење Жица

Жица Соголување Crimper Инструмент, Жица Strippers Електрична Жица за Јамка во Жица Соголување Crimping Сечење Жица Сечење

DEN 290.16
Износ
Во продавницата.

【Делокруг на Примена】Жица Соголување алатки за бакар и алуминиум кабли од 8-14 AWG. 【Трајни & Силна】Тоа направен од пластика и метал материјал, и фино процес се обезбеди подолг животен век. 【Ергономски Дизајн】Лесен за употреба, тоа може да лента изолација на надворешни без штета жица, идеален за електричар. 【Удобност】Пластична рачка обезбедува силна изградба и удобен зафат чувство на зголемена удобност. 【Апликација】Мултифункционален жица stripper има функции на жица соголување, јамка во жица, crimping, сечење, железо жица сечење и двојно влакно сечење жица.Опис : Ова Жица Машина е направен од висок квалитет на метал, и е погодно да се справи и лесен за употреба, со своето долгогодишно работење дизајн.Карактеристики : 'Рѓа proof Multifunctional Its наменета за долготрајни use Environmental заштита material Cutter направен од висок квалитет на metal Convenient да се справи и лесно да се use Insulated crimp лопата терминали направен од бакар со разгореа винил и nylon Specifications : Апликација : cable.Net Тежина : 198 g Package Тежина : 250 g Handle Стил : Straight Cut големина AWG : 14, 12, 10, 8 Material : Хром Vanadium Type : Жица Strippers & Cutters Product Процес : термичка обработка.Соголување Опсег : 8/10/12/14 AWG.Пакет Содржина : 1 x Жица Stripper.

За производот

Слични предлози