• Ново
BATHCLIN Нихон Не Meito Бања Сол Nyuto Шише

BATHCLIN Нихон Не Meito Бања Сол Nyuto Шише

DEN 423.60
Износ
Во продавницата.

Уживајте во придобивките на познатиот Јапонски топла пролет во удобноста на вашиот дом.Направен во јапонија.На nyuto област е познат по своите бројни извори на топла вода и исцелување шума.Уживајте во придобивките на познатиот Јапонски топла пролет во удобноста на вашиот дом.Помогнат да се олесни тело, замор, рамо и грбот, болка, ладно, нервна болка, ревматизам, купови, сува кожа, топлина осип, егзема, акни, подсечен кожата, модринки и sprains.На nyuto област е познат по своите бројни извори на топла вода и исцелување шума.На лиснато мирис се врши од страна на ладно ветре има смирувачки ефект.Вода боја : млечно бела предупредува : користете исклучиво за капење цели.Не содржи сулфур, кој може да предизвика штети на када.Консултирајте се со лекар пред да го користите ако имате проблеми со кожата или физички проблеми.Прекине употребата и да се консултираат лекар ако иритација на кожата се јавува по капење.Да се чува вон дофат на деца.Не се за јадење.Ако случајно се проголта производот, се пие голема количина вода и да се консултирате со вашиот лекар што е можно поскоро.Чувајте го производот во сува локација.Влага може да предизвика промена на бојата и влијаат на мирисот на производот.Состојки : натриум сулфат, натриум бикарбонат, титаниум диоксид, dextrin, калциум карбонат, силициум, калиум хлорид, мирис.

За производот

Слични предлози