• Ново
Makita XDT13Z 18V LXT Литиум-Јонска Brushless Cordless Влијание Возачот, Само Алатка,

Makita XDT13Z 18V LXT Литиум-Јонска Brushless Cordless Влијание Возачот, Само Алатка,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

На макс вртежен момент за ефикасна прицврстување.Променлива брзина (од 0 до 3,400 ВРТЕЖИ во минута & 0 до 3,600 IPM) за широк спектар на прицврстување апликации.Makita е иновација лидер во brushless мотор технологија, и 18 V LXT Brushless Влијание Возачот (XDT13 Z, алатка само) е комбинација од моќ и рок-за време на целиот спектар на прицврстување задачи.Ефикасна BL Brushless мотор е електронски контролирани за да се оптимизира батеријата на употребата на енергија за до 50 проценти повеќе се кандидира на времето на плаќање. Светлина го осветлува работа област за апликации во темни простории.Ефикасна Makita BL Brushless Мотор е електронски контролирана и конструиран за подолг рок време, зголемена моќ и брзина, и повеќе алатка живот.Електронски контролирани BL Brushless мотор ефикасно користи енергија за да одговара на моторот и на ВРТЕЖИ во минута до промена на барањата на апликацијата.BL Brushless мотор елиминира јаглерод четки, овозможување на BL моторни да се кандидира ладилникот и поефикасно за подолг живот.За зголемување на флексибилност, алатката исто така, може да се напојува со Makita 18 V LXT.Ѕвезда Заштита е комуникациска технологија, која им овозможува Ѕвезда Заштита-опремени алатка и батерија за размена на податоци во реално време и следење на условите во текот користи за да се заштитат против оптоварување, во текот-празнење и прегревање.Има компактен дизајн на 5" долг и тежи само за 3,3 килограми (со батерија) со ергономски мек зафат за комфорт на корисникот.

За производот

Слични предлози