• Ново
hydraSense Носната Aspirator Дополнителен Комплет

hydraSense Носната Aspirator Дополнителен Комплет

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Ги отстранува течен слуз да се ослободат назална конгестија.За деца на возраст од 0+.Комплет вклучува 1 носната aspirator (1 филтер комора, 1 мека совет, 1 цевка со 1 отворот), 5 Easydose ампули, 5 за еднократна употреба филтри.Доаѓа во практично за патување случај да ги зачувате вашите Носната Aspirator, филтри и Easydose ампули.hydra Sense Носната Aspirator Дополнителен Комплет Бенефиции : - ги Отстранува течен слуз да се ослободат назална конгестија - Помага подобро дишење - Нежна, мека совет - Хигиенски, ефикасен и лесен за користење Состојки на Easydose ампули (вклучени во комплетот) : 100% природен извор, undiluted seawater еднакво на 9 g/L (0.9%) натриум хлорид и комбинација на повеќе од 70 морски трага елементи.hydra Sense е носната грижа производ линија направени со 100% undiluted, природно-извор seawater (освен Еукалиптус и Носната Aspirator Комплет).hydra Sense Дневна Нега производи се клинички-докажано да помогне во намалување и ублажување на ладно & алергија на носната симптоми.hydra Sense вид на спреј за нос се достапни во удобен и подготвени за употреба шишиња. *Извор : Нилсен, Национална (д-р + GB + MM) 52 недели крај Декември 12, 2015 година. Врз основа на комбинација на продажбата на hydra Sense Ултра-Меки Магла, Easydose и Застојот на Олеснување Деца.

За производот

Слични предлози