• Ново
Крстот Бод Колекции Претходно Печатени Крст-Бод Везови Печат Колекции 11CT Смета Колекции за Почетници Возрасни Деца DIY Дома Декорација Подарок - Животинско Тигар и ?

Крстот Бод Колекции Претходно Печатени Крст-Бод Везови Печат Колекции 11CT Смета Колекции за Почетници Возрасни Деца DIY

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

♥комплет вклучува : Овој крст бод не содржи рамка, ќе треба да го завршите сами. (Врз основа на реалните објект примени). ♥Памук конец:бојата на секоја нишка има соодветен број и боја блок на платно, па полесно е да се најде соодветната област на единствена нишка.Пред-печатени боја нема ништо да се направи со бојата на темата. ♥Везови тема : вклучува голем број на обоени конци, .Секоја линија ние обезбедуваме е составен од 6 насоки, така што треба да се подели на 6 насоки во два 3-влакно линии пред вас работа. ♥Погоден за Почетници : Со сите алатки што треба да заврши оваа вез, дури и почетник може да работат лесно и embroider убави модели. ♥DIY : погоден за Tapestry крстот бод, везови, шиење, плетење, совршена како занаетчиски подарок за празникот Божиќ и сл.Frameless крстот бод:Оваа смета крстот бод за полнење не вклучува крст бод рамка или вез обрачот.Предмет на реалните објекти примени.Нашиот печат крстот крои колекции се совршени за сите нивоа на вештини, од деца тинејџерски возрасни почетници до stitchery експерт.На проекти вклучуваат дизајни на печат на памучна ткаенина во перат мастило, што го прави лесно за вас да се добие тоа право.Во споредба со смета крстот крои, прави печат едно ќе биде многу полесно и помалку чекори се потребни.

За производот

Слични предлози