• Ново
BlueRigger 1x2 Toslink Дигитален Оптички Влакна Аудио Splitter 1 Машки Текст 2 Женски Излез - со 24K Злато Позлатен Конектори (за Домашен Театар, Xbox, Playstation и сл.)

BlueRigger 1x2 Toslink Дигитален Оптички Влакна Аудио Splitter 1 Машки Текст 2 Женски Излез - со 24K Злато Позлатен Конектори

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Toslink оптички влакна аудио splitter ви овозможува да го поврзете еден оптички аудио извор и подели во две приемот уреди,како што се a/V ресивер и soundbar.Поддржува еден машки внесување на две женски излези ве Молиме имајте во предвид дека две женски излези да можат да работат заедно во исто време!.Поврзете сите аудио компонента како CD плеер, DVD плеер, или други дигитални аудио извор на двете домашно кино систем на вашиот приемник и рекордер.Совршен за некомпресирани PCM аудио, компресирана 5.1 да 7.1 опкружувачки звук системи, вклучувајќи Dolby Digital Plus DTS-HD Висока Резолуција, ADAT и LPCM.Изградени со трајни црна ПВЦ надворешниот слој, низок jitter синтетички влакна и тешки метали конектори за да го потиснат вибрации. 24 K Злато Позлатен Конекторите овозможуваат слушање искуство.Оптички конектори прецизност полиран овозможувајќи за максимална сигнал за пренос точност.Посебно оптимизиран оптички влакна за поголема верност.Доживотна Гаранција со НАС врз основа Поддршка на Корисниците на.Компатибилен со HDTV, Soundbar, засилувач, приемник, оптички Bluetooth предавател, аудио DAC конвертор, конзола за игри, Hi-Fi Караоке Систем на пренослив.Поддржува Сигнал Retiming.Излез од далечина

За производот

Слични предлози