• Ново
Милениум-Филтри MN-SH84147 Jura-Филтрација Хидраулични Филтер, Директна Осветленост

Милениум-Филтри MN-SH84147 Jura-Филтрација Хидраулични Филтер, Директна Осветленост

DEN 2427.36
Износ
Во продавницата.

Оваа хидраулични филтер кертриџ е слободна од производствени дефекти и ги исполнува или го надминува фабричките спецификации во однос на фит форма и функционалност.Целосно компатибилен со ОЕМ опрема како што е наведено.Направен во Мичиген, САД.Слики може да биде општа претставувања на производи.Милениум-Филтри хидраулични касети се направени за да се обезбеди чувствувате заштита од честиците и контаминација што може да доведе до неефикасност и непланираните застои.Соодветна течност чистота нивоа се критични за компоненти на хидраулична течност поток.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависат од апликацијата.Милениум Филтри се користат микро стакло медиуми, од не ' рѓосувачки челик мрежа или хартија медиуми.Micron рејтингот опсег од 250 microns надолу за да 1 micron.Овие хидраулични касети се од суштинско значење за проширување на компонента lifecycles и намалување на оперативните трошоци.

За производот

Слични предлози