• Ново
PLA 3D Печатач со Вжарено, YUANEANG PLA Филамент 1.75 mm, 3D Печатење Материјал Широко Компатибилен Висока Издржливост, Димензионални Точност +/- 0.02 mm, 1 кг 2.2 Lbs Гајтанот (Тен)

PLA 3D Печатач со Вжарено, YUANEANG PLA Филамент 1.75 mm, 3D Печатење Материјал Широко Компатибилен Висока Издржливост,

DEN 551.76
Износ
Во продавницата.

【Димензионални Точност & Конзистентност】Нашите YUANEANG 3 D Печатач PLA Филамент да биде строга tolerances. 1.75 mm во дијаметар, Минимум demission толеранција /- 0.02 мм да се обезбеди доследна хранење и мазна печатење, 1 KG (приближно 2.20 lbs) Гајтанот. 【Силна Компатибилност】Овие 3 D Печатач PLA Филамент Компатибилен со 3 D Принтери и 3 D Пенкала кои користат 1.75 MM филамент, Нашите filaments бил тестиран на различни брендови на 3 D печатач на пазарот, како што се MK3, Ender 3, Monoprice Flash Forge и др. 【Висок Квалитет】YUANEANG PLA 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти. 100% направи животната средина-пријателски природни материјали, безопасни за корисници, и на животната средина, degradable и поздрава. 【Висока Цврстина и Стабилни Перформанси】Нашите 3 D печатач PLA филамент се изменети врз основа на традиционалните PLA материјали, и цврстина на материјалот е зголемен за повеќе од 5 пати, што е повеќе погоден за печатење комплексни модели. 【Заглави-Бесплатно, Балон-Free & Suppor】Целосно сушење за 24 часа пред пакување и вакуум запечатени со desiccants во најлон ре-торба.се препорачува PLA филамент истиснување/млазницата температурата на 200℃-210℃, кревет 60°C - 80°C. Со ветувачки 6-месеци гаранција, тоа ќе биде вашата ризик-слободен избор, ве молиме да се увери дека ние секогаш ќе застане зад нашите производи.Боја : Тен.

За производот

Слични предлози