• Ново
Деца Сина Светлина Блокирање Очила Девојки и Момчиња 2 Пакет Анти напрегање на очите & УВ Сјајот TR90 Компјутерски Игри ТВ Наочари за Возраст 5-12

Деца Сина Светлина Блокирање Очила Девојки и Момчиња 2 Пакет Анти напрегање на очите & УВ Сјајот TR90 Компјутерски Игри

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Тоа може да се претвори 180° без деформација или кршење, заштита на децата, лицето и на очите во текот на високо-енергетски детството активности.предизвика нарушување во спиењето, оставете ги децата за забава и губење на меморијата. ❄【СИНА СВЕТЛИНА ФИЛТЕР ЛЕЌА】- STORYCOAST Деца очила може да филтер 99% од штетната сина светлина од дигитални уреди како што се компјутер, i Pad и паметен телефон, да ги намали напрегање на очите и главоболки, се заштитат децата на видот.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба. ❄【УДОБНО ДИЗАЈН ЗА ДЕЦА】- Кожа-friendly визија од повреда на ретината.на штета на деца визија од повреда на retinacause замор на очите, очите сувост, заматен вид и headachecause нарушување во спиењето, оставете ги децата за забава и губење на меморијата.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Кога децата ги користат дигитални уреди, на штетната сина светлина од екранот ќе продолжи да ги оштети очите и да предизвика некои здравствени проблеми : .Функција : Филтер сина светлина, против замор на очите, спречување на кратковидост, анти екран сјајот, UV400 заштита.Материјал : TR90+Гума.Леќата се заменливи и може да биде заменета со рецепт леќа под совет од лекар.Пол : Девојки/ Момчиња.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.

За производот

Слични предлози