• Ново
Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 77 mm Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено / Виолетова -7 Парчиња

Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 77 mm Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено /

DEN 1476.00
Износ
Во продавницата.

Нема друг филтер може да се подобри пејзажна фотографија како тебе филтер.Техничките стакло компоненти се притисне на висок притисок.Дајте му на вашиот пејзаж и текстура на кожата повеќе шарени допир.Погоден за : 77 mm објектив на сите брендови Вовед : Медиум и средни транспарентен тебе филтри.Овој број е секогаш и претходи на (дијаметар) симбол "Ш".Ротирање на заградата да ја прилагодите бојата.По желба додадете бои без допирање на остатокот на сцена.Портокал филтер создава импресивни на зајдисонцето или поставува облаците во драмски сценарија.Од нашите високо-квалитет на боја од тебе филтер, бојата е приспособена во средината на филтерот и измазнети во транспарентна дел.На пример : Ø 77 = 77 мм леќа тема.Совршен за менување на расположението на слика.Понекогаш сакате да го додадете боја во еден дел од вашата фотографија.Дипломирал боја филтри обезбеди постепено боја транзиција за непречено меша ефект.Вашите леќи на камерата тема големина е некаде означени на леќи или печатени под вашиот објектив капа.На пример, да се расчисти синото небо.Тие може да се користи во комбинација, еден влијаат на горната половина на сликата, а другата половина влијаат на долната половина.Компатибилност со објективи'size САМО,ве Молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Сива филтер обезбедува неутрална боја, за повеќе балансирана експозиција кога светлината варира.Бојата на медиумот, со преминот чекор густина е непречено помеша во оптички медиум на сцена, и постепено сини филтер може да се додаде со додавање на просек аспект, што не е случај во овие случаи, поларизирана филтер се користи за подобрување на сивата небото и да го затворите многу работи.

За производот

Слични предлози