• Ново
TapeCase 3M 5 Проѕирен Јасно Полиестер Електрични Лента, 0.75 Проѕирен Јасно Полиестер Електрични Лента, Ширина x 72yd Должина (1 ролна) (3M 5 0.75 x 72yd)

TapeCase 3M 5 Проѕирен Јасно Полиестер Електрични Лента, 0.75 Проѕирен Јасно Полиестер Електрични Лента, Ширина x 72yd

DEN 554.40
Износ
Во продавницата.

Општа намена јасно полиестер лента.Отпорен на повеќето чистење.Масло отпорни.Conformable за нерамна или неусогласеноста површини.Индустриски одделение лента производ. 3 M Јасно Полиестер Електрични Лента 5, е индустриски одделение 2.3 мили полиестер филм електрични лента со thermosetting гума лепило.Ова е општа намена полиестер филмска лента способен за изолација апликации во температури до 266 степени Целзиусови.Овој производ е отпорен на масла и раствори за чистење и е conformable за употреба со нерамна или неусогласеноста површини.Опис На Производот : . 3 M 5 Електрични Лента е 1-мили, јасно полиестер филм со притисок осетлив акрилик лепило.Еден-обложена лента, тоа се одликува со лепило систем кој нуди отпорност на најчесто користените растворувачи за чистење.

За производот

Слични предлози