• Ново
Timisea Телескоп за Деца & Почетници, Преносни Refractor Телескоп 90x Зголемување со Tabletop Tripod и Две Eyepieces, Најдобриот Подарок за Деца да се Истражуваат Месечината Просторот, П

Timisea Телескоп за Деца & Почетници, Преносни Refractor Телескоп 90x Зголемување со Tabletop Tripod и Две Eyepieces, Најдобриот

DEN 959.76
Износ
Во продавницата.

965 инчи прилог содржи : Окуларот : SR4mm, H20mm, 3 пати Barlow леќа Оваа точка Максимално зголемување : 90 пати (фокусно /окуларот фокусна должина * неколку Barlow множители= максимално зголемување ratio ) Пакет се вклучуваат : 1* F360 x 50 Рефрактивната Астрономски Телескоп Monocular (Со англиски настава книга) Употреба правила : 1.5 x 90 пати, 27 пати. 【Рефлектор Телескоп & Висок Зголемување】Вклучувајќи и две eyepieces (6 mm и 20mm), нашите F50360 M Телескоп карактеристики целосно обложени стакло оптика и висока трансмисија премази, која може да се создаде посветла квалитетот на сликата и високото зголемување на моќта.Теорија Резолуција : 2.5 X мултипликатор огледала. 【Астрономија Истражување и Добра Навика Прилагодување】Како астрономски телескоп совршен за деца, тоа ќе ги привлече дете внимание на тајната на универзал кои може да ги споделите со вашите деца се далеку од телефонот и да ги прилагодат добра студија навика.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. Инсталирање на окуларот на зенит огледало и да ја поправите тоа со соодветни завртки. 【Лесен за Инсталација и Пријателски за Почетници】Нема потреба за било какви алатки, дури и астрономија почетници може лесно и брзо да се соберат нашите телескоп во рок од една минута и се направи употреба на тоа, без збунетост или тешкотии, кој е идеален за вашиот убави деца. Се повлече поддршката на нозе, освен, инсталирајте телескоп цевка на јаремот, и да се приспособат со голем заклучување со завртки.

За производот

Слични предлози