• Ново
Перо Пенкала за iPad, Допир на Екранот Перо Моливи Висока Чувствителност Диск & Влакна Совет Универзална Пенкало со Магнетни Капа Компатибилен со iPad, iPhone, Android, Microsoft Т?

Перо Пенкала за iPad, Допир на Екранот Перо Моливи Висока Чувствителност Диск & Влакна Совет Универзална Пенкало со Магнетни

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Не се сеќавам да се одморат дланката на екранот кога ќе го користите пенкало, или тоа нема да работат добро.Надгради Магнетни Диск Пенкало за Допир Капацитивни Екран Уреди Како да се Промени Диск Совет Новиот диск се наоѓа на другата страна, кои се покриени од страна на sliver капа, ве молиме завртка исклучување капа и ќе видите диск совет.За да го замените диск совет, ве молиме да се повлече од страна на држи средниот дел на мали метални бар, а потоа притисни нов диск совет во пенкалото. 【2 во 1 Дизајн】 - Едниот крај е пршлен совет, совршен за ракопис и детали за цртање; На другиот крај е издржлив влакна совет (исто како што прстите, но повеќе точност ) совршен за нормална употреба, како што се скролувајте веб страница, игри.Широк Компатибилност На диск пенкало пенкала широко Компатибилен со повеќето екран на допир уреди, вклучувајќи ги и i Pad 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8, i Pad Про 1th / 2th / 3th, i Pad Воздух 4 / 3 / 2 / 1, i Pad Mini 2 / 3 / 4 / 5, i Phone 12 / 12 Мини / 12 Pro / 12 Про Max / 11 / 11 Pro/11 Про Max / X / 8 / 8 Плус / 7 / 7 Плус / 6s / 6s Samsung, Huawei, HTC, LG и паметни телефони и други таблети. 【Точноста и Чувствителноста】 - екран на Допир молив совет е јасно и тенки која ти овозможува да се види и преку точка за да во право позиција. Нормално, нашиот перо нема да предизвика гребнатини на допир, но сепак препорачуваме да користите екран заштитник на вашиот уред за да го заштитите екранот од настанување на штета/гребнатини која може да биде предизвикана од нечистотијата на диск/екран, оштетени совети или неисправен производ на ниска веројатност.

За производот

Слични предлози