• Ново
Ecoable Бебе Зимска Шапка со Врски: Дете Доенче Уво Заштита Шапка 6-24 Месеци, Органски Merino Руно Волна

Ecoable Бебе Зимска Шапка со Врски: Дете Доенче Уво Заштита Шапка 6-24 Месеци, Органски Merino Руно Волна

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

По испирањето заврши на перење во крпа, ставете го и нежно се водат во форма.Merino волна е идеален материјал за деца поради својата природна способност да се регулира температурата на телото.Мерка шефот на најголемата точка.Деца шапка карактеристики мека брадата ремени за безбедна одговара.Топло бебе шапка, го прави совршена туш подарок за новороденче девојки и момчиња.Нега : за Разлика од други влакна, волна е мирис отпорни, што значи дека може да се носат волнени алишта повеќе пати пред да се мијат нив.Возраст предлози се приближуваме и може да се разликуваат.Ако мислите дека сте се екстра чувствителни и искуство некои чеша со првите неколку носи, тогаш lanolize или лекување со волна омекнувач.Вие едвај си најдете нешто да се задржи вашите деца потопол од merino волна шапка со врски.Влакна, во овие облеки не се третирани со било мазнење агенти и ќе се добие помек со секој носат.Рака мие препорачува со детергент за волна.ЕУ 74/80 главата обемот 17-18 инчи 6-12 месеци; во ЕУ 86/92 главата обемот 18-19 инчи 12-24 месеци.Кадифен волна бебе капи се класичен бебе essentials за ладно време дена.Произведени во Германија од страна на Engel.Се исуши станот.Важно е, дека плакнење и вода за перење имаат иста температура.ГОЛЕМИНА : Европската шапка големина одговара на обемот на главата.

За производот

Слични предлози