• Ново
Преносни Филмски Проектор, HD 1080P Професионални LED домашно Кино Проектор,WIFI Office Home Филм Видео Цртан филм Beamer за Деца Проекторот со Далечинскиот Управувач,за Статисти

Преносни Филмски Проектор, HD 1080P Професионални LED домашно Кино Проектор,WIFI Office Home Филм Видео Цртан филм Beamer

DEN 1766.40
Износ
Во продавницата.

ГОЛЕМ ЕКРАН HIFI:Ова видео проектор обезбедува голем проекција големина на 32-150 инчи, со растојание од 4 метри до 9 метри (идеално 5 метри).Спецификација : Предмет Тип : Проектор Материјал : ABS + Електронски Компоненти на Производот Модел : G08 Физичка Резолуција : 800 x 480 Осветленост : 1500 Contrast Ratio : 1000 : 1 Екранот Размер : 4 : 3 /16 : 9 Фрли Сооднос : 1.УРЕД за ПОДДРШКА: Овој проектор поддржува ТВ кутии, Компјутери, лаптопи, таблети, надворешните звучници, X кутии, ДВД и У дискови.SMART ТЕЛЕФОН ПОГОДНО WIFI: безжичниот проектор користи вграден WIFI предавателот модул, кој може лесно да се огледало на екранот за Андроид уред, без да бидат ограничени од wired.Далечинскиот управувач може да се зголеми големината на екранот со едно копче.11 b/g/n; Bluetooth Стандард; BT4.Сите овие се направи мини проектор лесно можат да бидат поврзани со различни уреди.Поддршка резолуција 1920x1080.5 mm џек за слушалки.8 x 3во Трапезоидна Корекција : ±15°(Прирачник) Светилка Живот : >30000 Часа Работа на Владата : Прирачник и Далечински Управувач Операција графичкиот процесор : Мали-400 ПРАТЕНИК, Две Јадра Мрежните Параметри : Поддршка на Безжични Мрежни Оперативни Меморија : 4 Gb Видео : Максимална Поддршка 1920 x 1080 Слика : Општа Слика КОРЕН : Не се Поддржани OSD Мени Јазик : 24 Јазици На Далечински Управувач се потребни 2 x AAA Батерии (Не се Вклучени) Проекција Метод : Предниот и Задниот дел, Поддршка на Таванот или МИНИ Tripod.МУЛТИМЕДИЈАЛНИ ВРСКА ФЛЕКСИБИЛНОСТ: проекторот обезбедува повеќе конекција интерфејси : HD Multimedia Interface порта, VGA приклучок, 2 USB порти, AV порта и 3.

За производот

Item Type:
Projector
Material:
ABS + Electronic Components
Product Model:
G08
Physical Resolution:
800 x 480
Brightness:
1500
Contrast Ratio:
1000
Screen Ratio:
4
Throw Ratio:
1.4
Machine Size:
Approx. 212 x147 x 75mm / 8.3 x 5.8 x 3in
Trapezoidal Correction:
±15°(Manual)
Lamp Life:
>30000 Hours
Operation Mode:
Manual and Remote Control Operation
GPU:
Mali-400 MP, Two Cores
Network Parameters:
Support Wireless Network
Operating Memory:
4Gb
Video:
Maximum Support 1920 x 1080
Picture:
Generic Picture
ROOT:
Not Supported
OSD Menu Language:
24 Languages
The Remote Control Requires 2 x AAA Batteries (Not Included) :
Projection Method:
Front and Rear, Supporting Ceiling or MINI Tripod.
Projection Technology:
LCD
Support Maximum Resolution:
1080P
Support the Number of Colors:
16770K
Projection Size:
32-150 Inches
Projector Distance:
Approx. 0.8-3.8m / 2.6-12.5ft
Best Throw Distance:
Approx. 1.2-2m / 3.9-6.6ft
Machine Power:
45W
Whether to Support 3D:
Support Red and Blue 3D
Working Temperature:
Temperature -10℃ to +35℃, Humidity 10% ~ 90% RH Non Condensing.
Operating System:
Deeply Optimized for Android 6.0
Cpu:
MSD6A358 Cortex-A35 Quad Core 64 Bit Main Frequency 1.3-1.7ghz
Running Memory RAM:
1GB
Bluetooth:
IEEE 802.11b/g/n; Bluetooth Standard; BT4.2 Backward Compatible
Remote Control Type:
Infrared Remote Control, Bluetooth Remote Control (Voice Control)
Vocal:
General Vocal
Timing Shutdown:
Support
Voice Control AI:
Support
Support Image Zoom, 360 Rotation, You Can Browse Images in Full Screen :
Package List:
1 x Projector :
1 x Power Cord :
1 x Remote Control :
1 x Manual :
1 x AV Adapter Cable :
1 x Adjustment Screw :
1 x Lens Cover :

Слични предлози