• Ново
ZZQQ Дигитални Жито Влага Метар MD7822 LCD Дисплеј Влажност Тестер Содржи Пченица Пченка Ориз Влага Тест Метар

ZZQQ Дигитални Жито Влага Метар MD7822 LCD Дисплеј Влажност Тестер Содржи Пченица Пченка Ориз Влага Тест Метар

DEN 1368.72
Износ
Во продавницата.

Користење на microcomputer технологија (ПРОЦЕСОРОТ) да се прават мерења повеќе точни.Автоматска температурна компензација.Голем LCD екран со осветлување за да се обезбеди јасно читања и не паралаксата.Постои посветена светлото контрола switch за да ги зачувате батеријата.Видови на храна, кои можат да бидат тестирани : пченица, ориз, ориз, пченка, соја, кафе, грав, билки.Влага тест опсег : 2%~30%.Спецификации : Влага мерен опсег : 2% - 30%Максимум грешка : ± (1%Rh + 0.5)Резолуција : 0.5%Температура мерен опсег : -10 - 60 степен CMaximum грешка : ± 2 степен C (± степен F)Резолуција : 1 степен C/ 2 степен FGauge димензија : 14*3.* 7.1 cm Gauge тежина : 116g (Без Батерии)Сонда димензија : 41*4.5*4.5 cm Probe тежина : 230g.

За производот

Слични предлози