• Ново
10Pcs Екстра Долг ХСС Дупчење Битови Брзо Дупчење Висока Точност Висока Цврстина Стабилни Перформанси Црна Извртување Вежба

10Pcs Екстра Долг ХСС Дупчење Битови Брзо Дупчење Висока Точност Висока Цврстина Стабилни Перформанси Црна Извртување Вежба

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Одличен Материјал : Оваа супер долго вежба е направен од високо-квалитет на високо-брзински челик со висока цврстина, стабилни перформанси, брзо сечење брзина и долг животен век.Брзо Дупчење : ХСС директно месо тело вежба усвојува спирала чип отстранување дизајн, чип отстранување е помеко, бразда е поблаги и поостри, сечење брзина е брзо, и за дупчење ефикасност е на високо ниво.Силна Practicability : директно месо тело вежба има фино брусење и остри сечење на работ да се исполнат различни сечење precisions.Тоа е многу здрав и практични.Висока Прецизност : ултра-долго пресврт вежба е дизајниран со сечење агол од 118°, што го прави дупчење брз и прецизен, заштеда на време и напор, и подобрување на работа ефикасност.Мулти-цел : супер долго високо-брзински челик вежба битови се погодни за железо, алуминиум-бакар, нерѓосувачки челик, високо-брзински челик, манган и челик, и разни угасне челици.Спецификација : Предмет Тип : Екстра Долг ХСС Дупчење Битови Производ Материјал : High Speed Челик Производ Должина : Околу. 200mm / 7.9 во Производот Дијаметар : Прибл. 3мм / 0.12 во Производот Количина : 10pcs поле на Примена : се Користи за Обработка Не се Обоени Метали Пакет Листата : 10 x Екстра Долг ХСС Дупчење Битови.

За производот

Item Type:
Extra Long HSS Drilling Bits
Product Material:
High Speed Steel
Product Length:
Approx. 200mm / 7.9in
Product Diameter:
Approx. 3mm / 0.12in
Product Quantity:
10pcs
Scope of Application:
Used for Processing Non Ferrous Metals
Package List:
10 x Extra Long HSS Drilling Bits :

Слични предлози