• Ново
Удобен Нога Планирање Алатка Помине Clippers за Exfoliating за Мажи за Нога Нега за Нога Здравје(Црно-11 парче сет)

Удобен Нога Планирање Алатка Помине Clippers за Exfoliating за Мажи за Нога Нега за Нога Здравје(Црно-11 парче сет)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Нога планирање алатка која не го болат нозете, длабоко scrape површината мртвата кожа/дебела calluses. Избрани од не ' рѓосувачки челик производство, вештачки направени печење лак, удобно рака чувство, не се лизга дизајн.Функција : 1. Збир на педикир алатки се достапни за употреба, различни функции за да се задоволат вашите различни потреби, практичен за употреба. Машина главата задебелена заштитна маска, внимателен заштита, не е лесно да се носат производи, не е лесно да се процени.Висока цврстина, исклучителна предност. Висока цврстина, исклучителна предност.Збир на педикир алатки се достапни за употреба, различни функции за да се задоволат вашите различни потреби, практичен за употреба.Избрани од не ' рѓосувачки челик производство, вештачки направени печење лак, удобно рака чувство, не се лизга дизајн.Пакет Листа : 1 x Парче Knife1 x Вертикален Knife1 x Лента Knife1 x Нога Планирање Tool10 x Нога Планирање Алатка Замена Blade1 x Нога Picker1 x Помине Жлебови Forceps1 x Помине File1 x Помине Clippers1 x Вертикален Помине Clippers1 x V Облик на Мртвите Кожата Pusher1 x СТП Кожа Складирање Bag Note : 1.Машина главата задебелена заштитна маска, внимателен заштита, не е лесно да се носат производи, не е лесно да се процени.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Педикир Алатка Set Material : Нерѓосувачки Steel Size : Како што е Прикажано во Pictures Product Употреба : Парче нож : трим старата кожа, мртвата кожа, calluses, итн.

За производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Pedicure Tool Set
Material:
Stainless Steel
Size:
As Shown in the Pictures
Product Usage:
Slice knife:
trim old skin, dead skin, calluses, etc. on the sole surface of the feet
Oblique knife:
pick toe stab, trim leuconychia, pick nail grooves
Strip knife:
trim toenail grooves, deeply pick hangnail
Nail grooves pliers:
easily go deep into the nail grooves and trim
Nail file:
polish the trimmed nails to make the edges of the nails smoother
Nail clippers:
trim the nails that are too long to the length you are satisfied with
Oblique nail clippers:
used to trim the edges of nails
V-shaped dead skin pusher:
remove dead skin on the edge of nails
Foot planing tool:
deeply scrape dead skin and thick calluses on the surface
Nail picker:
cleans nail grooves dirt, can lift nails for easy trimming.
Package List:
1 x Slice Knife :
1 x Oblique Knife :
1 x Strip Knife :
1 x Foot Planing Tool :
10 x Foot Planing Tool Replacement Blade :
1 x Foot Picker :
1 x Nail Grooves Forceps :
1 x Nail File :
1 x Nail Clippers :
1 x Oblique Nail Clippers :
1 x V-Shaped Dead Skin Pusher :
1 x PU Leather Storage Bag :
1. Ple :

Слични предлози