• Ново
453g Навлажнувачки Восок, Рака Третман Восок, Убавина Парафински Восок Рака Восок Убавина Нозе Восок Влага Безбедно Коса, Восок за СПА Бања Preserve(лимон)

453g Навлажнувачки Восок, Рака Третман Восок, Убавина Парафински Восок Рака Восок Убавина Нозе Восок Влага Безбедно Коса,

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Излупете исклучување на восок по 15-20 минути 6. По восок има целосно се стопи, го исклучите снабдувањето со електрична енергија и вметнете ја термичка изолација одбор за да се спречи вашите раце од се изгорени од дното на садот 4. Ја напушти ноздрите и усните со иста големина како да се соочат со газа и се покрива лицето 4.Природни Парафински : Направен од висок квалитет на природен парафински, парафински додаток бисери се безбедни за секого и за сите типови на кожа.Откако не постои запотен чувство, може да се примени 2-3 палта на газа, вклучувајќи ги и вратот 5. Намалување на восок блок во мали парчиња или скрши отвори и вметнете ја (не заборавајте да ги собереш на термичка изолација одбор и не се стави вода) 2.Мекост и нежен, поддршка за апсорпција на доењето и влага, груб, сува или компресирани кожата. Очисти лицето 2.Net содржина : 453g рок на траење : 3 години Пакет листа : 1 x рака восок.моќта на мекост, способноста на крвотокот и dredging порите, исто така, ја има истата навлажнувачки способност како друг козметички, така што наредната третман продира во подлабоките слој.Како да го користите : Рака на грижа : 1.Ако има дамки, се применуваат дамка крем за дамки 3. Восок се топи во околу 10 минути, намалувањето неколку капки етерично масло, главно за да се зголеми подмачкување 3.Ефикасно Олеснување на Суво : Тоа може ефикасно олеснување на суви раце и нозе, скршени потпетици, груба лактите, и болката во мускулите да се сретнат разни потреби.

За производот

Item type:
Paraffin hand wax
Material:
abs.
Net content:
453g
Shelf life:
3 years
Package list:
1 x hand wax :

Слични предлози