• Ново
Hanes Момчиња EcoSmart Кратко Sleeve Tee Вредност Пакет (3-Pack)

Hanes Момчиња EcoSmart Кратко Sleeve Tee Вредност Пакет (3-Pack)

DEN 240.00
Износ
Во продавницата.

50% Полиестер, 50% Памук.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Midweight 5. 2 мл. , 50% памук / 50% полиестер џерси.Сега се достапни во склопот цени вредност-пакет.Висок бод густина за ниско-пилула издржливост.Рамо-до-рамо снимање противи raveling и rip-out.Set-во ракави и ребрести crewneck го задржува својот облик се мијат по миење.Или tagless или лесно да се отстранат со tearaway ознака за удобност.Во склопот цени вредност-pack Environmentally пријателски со рециклиран полиестер во секоја кошула.Лежеше рамен јака.Сега нашата мека памучна-мешавина момчиња т-маица е подобро од било кога пред : Тоа е Eco Smart кошула!Што значи тоа е направено со најмногу 5% полиестер создадена од рециклирани пластични шишиња.

За производот

Слични предлози