• Ново
SHENYI Мелничката Малку 10pcs 3.1753.17512 MM Титаниум Обложена Карбид PCB Машина, на Крајот Мелница за PCB Коло Мелничката Дупчење Сечење, Карбид Алатки

SHENYI Мелничката Малку 10pcs 3.1753.17512 MM Титаниум Обложена Карбид PCB Машина, на Крајот Мелница за PCB Коло Мелничката

DEN 989.76
Износ
Во продавницата.

Само персонал со специјализирани вештини за да ги користите.Ве молиме да носат шлем, очила и други безбедност опрема кога се користи. 1. Име на производ : Гравирање Малку(Карбид титаниум Позлата Малку). 2. Карбид прачки и волфрам челични прачки, со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина, отпорност на свиткување, анти-оштетување и долго алатка живот. 3. Титаниум обложена со : Подобрување на брзината и се хранат го оценувате оваа алатка , подобрување на површината отпорност на абење. 4. Опсег на обработка : ПХБ, SMT, на CNC, мувла, пластични.Квалитетна професионална сечење на додатоци кои се користат во индустриски поле, сигурен и durable Specification : месо тело дијаметар (SHK) : 3.175 mm Cutting работ дијаметар (ЦИР) : 3.175 mm Cutting работ должина (CEL) : 12mm Total должина : 38mm Pack големина : 10pcs Suitable Материјали : 1. Метал, јас.e.Бакар, Aluminum2. Акрилик, ПВЦ, Најлон, Resin3. Поголемиот дел од пластични маси 4. Wood5. Влакна од стакло 6. Carbon Safety инструкции : 1. на перки производ не користиме за луѓе под 18 години.2. објектот се користат само за индустриски сечење не се опасни член.3. Тело, облека и други дребулии не треба да биде во близина на ножеви во работата.4. Користете соодветни око и уво за заштита на уреди за време на работата.

За производот

Shank diameter (SHK):
3.175mm
Cutting edge diameter (CED):
3.175mm
Cutting edge length (CEL):
12mm
Total length:
38mm
Pack size:
10pcs
Suitable Materials:
1. Metal, i.e. Copper, Aluminum :
2. Acrylic, PVC, Nylon, Resin :
3. Majority of plastics :
4. Wood :
5. Fibre glass :
6. Carbon :
Safety instructions:
1. the bladed product is not use for people under 18 years. :
2. the item is only use for industrial cutting not hazardous article. :
3. Body, clothes and other sundries should not be near the knives in the work. :
4. Use appropriate eye and ear protection devices during operation. :

Слични предлози