• Ново
Marhynchus Струг Врти Алатка Здодевни Бар Волфрам Челик CNC Носителот Справи со Додатоци SHB 1205 Здодевни Бар, со Дијаметар од Прибл. 12mm

Marhynchus Струг Врти Алатка Здодевни Бар Волфрам Челик CNC Носителот Справи со Додатоци SHB 1205 Здодевни Бар, со Дијаметар

DEN 275.76
Износ
Во продавницата.

ШИРОКА ПРИМЕНА : Ова Струг Врти Алатка Здодевни Бар е широко се користат и широко се користи во SHB здодевни бар на CNC машина алатки, snd висока точност струг внатрешен дијаметар алатка држачот.ЗДРАВ и СИГУРЕН : Со висока точност, висока стегање стабилност и стабилни работни перформанси.Одлична изработка, овој здодевен бар може да се совршена замена за стариот.ЕДНОСТАВЕН ЗА УПОТРЕБА : моделот е јасно изразена, на првиот број претставува дијаметар на производот, и вториот број претставува дијаметар на стегање алатка.ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ : Струг Врти Алатка Здодевни Бар е направен од волфрам челик материјал, не е лесно да се оштети, отпорни на корозија и високи цврстина.ПО ПРОДАЖБА ГАРАНЦИЈА : Сите производи се продаваат од страна на нас, ние ќе ви даде строга и обезбедување на квалитет.Ако постои квалитетот проблем, ве молиме контактирајте со нас.Спецификација : Предмет Тип : Струг Врти Алатка Здодевни Бар Материјал : Волфрам челик Цел : Висока точност струг внатрешен дијаметар алатка носителот/мал дијаметар CNC посебна алатка носителот на Производот Дијаметар : Прибл. 12mm / 0.5 во Стегање Алатка Дијаметар : Прибл. 5mm / 0.2 во Пакет Листа : 1 x Здодевни Бар.

За производот

Item Type:
Lathe Turning Tool Boring Bar
Material:
Tungsten steel
Purpose:
High accuracy lathe inner diameter tool holder/small diameter CNC special tool holder
Product Diameter:
Approx. 12mm / 0.5in
Clamping Tool Diameter:
Approx. 5mm / 0.2in
Package List:
1 x Boring Bar :

Слични предлози