• Ново
Baomain Машки Изолирани Лопата Електрична Жица Crimp Терминал Конектори 4.0-6.0mm2-Жолта 12-10 AWG Пакување од 100

Baomain Машки Изолирани Лопата Електрична Жица Crimp Терминал Конектори 4.0-6.0mm2-Жолта 12-10 AWG Пакување од 100

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Во согласност со сите релевантни Европски стандарди.Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат.Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации.Одговара кабел/ жица димензии : 4.0-6.0mm2; 12-10 AWG.Пакетот вклучува : 100 x Жолта Crimp Терминали. 100% Ироничен нов висок квалитет изолирани crimp терминали во Согласност со сите релевантни Европски стандарди Овозможува визуелна инспекција, го спречува корозија, и обезбеди еден водоотпорен печат Може да биде идеален да се користи во морските и автомобилот апликации За најдобри резултати, користете топол воздух пиштол додека не се намалува во големина и лепило текови, пополнување празнини во рамките на терминал Спецификации : Боја : Жолта Одговара на кабел/ жица димензии : 4.0-6.0mm2 Пакетот вклучува : 1 x 100pcs Конектори.

За производот

Слични предлози