• Ново
NFBROG 12x42 Monocular Телескоп со Телефонски Адаптер Висока Моќ Компактен Преносни Водоотпорен Анти Пропадна Рачка за Возрасни Птица дивиот свет Secenery Гледа Лов Кампување П

NFBROG 12x42 Monocular Телескоп со Телефонски Адаптер Висока Моќ Компактен Преносни Водоотпорен Анти Пропадна Рачка за

DEN 479.76
Износ
Во продавницата.

Тоа е преносливо, на BAK4 Призма дава голема јасност за она што ќе го гледате во споредба со BAK3.【12 X42 ВИСОКА МОЌНОСТ ЗГОЛЕМУВАЊЕ】целосна 12x зголемување и 50mm објект леќа дијаметар monocular, обезбедува јасно и светла слика, уживајте во убавината на далечина. 【Компактна Големина со Широк Приказ】На висока моќност monocular е само 190mm висока, супер компактен и доволно да се стави во џеб, погодно да се носат за секаде и во секое време.Стисокот е многу добар, предвидено со стандардна одредување на метал тема за anchoring на tripod или со доаѓаат со мал адаптер каде што може да се стави јаже за зглоб, гума капи за двете чаши, n прилагодлива фиксација врвка за зглоб.Од друга страна, тоа вклучува адаптер за да се стави на мобилен со камера за да го имаат тоа продолжување на мобилен. 【ВИСОК КОНТРАСТ И РЕЗОЛУЦИЈА на СЛИКИ】Висок квалитет оптика технологија, HD monocular телескоп опремени со BAK-4 призма и целосно muti-обложени леќи, гаранција супериорен светлина пренос и светлина и во светлина ќе достигне до 99. Како подарок, тоа е подобар избор за деца и партнери, како и татковци и мајки.Monocular Телескоп припаѓаат на категоријата на прецизни инструменти, обидете се да се избегне производ судир. 【Двоен фокус, ВОДООТПОРЕН & МАГЛА ДОКАЗ】На трајни гумени оклопи со ленти прави удобен за употреба, не се лизга на зафат, и издржливи надворешни заштита од вашата рака.Не користите телескопи за да се набљудуваат на сонцето директно да се избегне горење на очите.

За производот

Слични предлози