• Ново
MENGFENG Видиме Екран Заштитник 2 ПАРЧИЊА 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм Компатибилен за Asus Zenfone 4 Макс (ZC520KL) Мобилен Телефон Резервни Делови

MENGFENG Видиме Екран Заштитник 2 ПАРЧИЊА 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм Компатибилен за Asus Zenfone 4 Макс (ZC520KL)

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми. Висока цврстина. 2 ПАРЧИЊА 0.Издржливи.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите. Издржливи.Предупредува 1.Тоа има одлична адхезија. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот.Филмот има висока светлина трансмисија. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. Ултра-тенок и одлична флексибилност.Екранот е дебела.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.Квалитет на услугата,ве молиме контактирајте ме ако имате било какви прашања!1.5 D Калено Стакло Филм за Asus Zenfone 4 Макс (ZC520 KL).Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично. Висока дефиниција.Инструкции За Инсталација 1.

За производот

Слични предлози