• Ново
Elitech LogEt 1Bio Температура Data Logger за еднократна Употреба PDF Извештај USB Порт 16000 Поени (10 Парчиња)

Elitech LogEt 1Bio Температура Data Logger за еднократна Употреба PDF Извештај USB Порт 16000 Поени (10 Парчиња)

DEN 691.20
Износ
Во продавницата.

【За еднократна употреба Data Logger】Усвојува светло и сензор на температура, широк температура спектар -22℉~158℉ со повисока точност до ±0.6℉. 【Софтвер-бесплатен Онлајн Конфигурација】Супер брз и лесен за конфигурирање data logger преку Elitech веб-сајт линк, НЕМА потреба да се инсталира било каков софтвер. 【Моќен LCD Индикација】Обезбедува сите клучни информации за снимки вкл.алармот статус, температурите статистика (во ℃/℉) и др. 【Приклучок и Прочитајте】Не кабел или читателот е потребно, USB конекторот овозможува брза конекцијата на Компјутерите за преземање податоци. 【Ве молиме e-mail/message ни за калибрација сертификат.】【Висок Капацитет за Снимање】До 16,000 температура поени, тоа може да бидат зачувани и да се користат во рок од 2 години*. 24/7 НИ Техничар за Поддршка преку е-Мејл и Телефон.Elitech Log Et 1 Био за еднократна Употреба Температура Data Logger е на ниско енергетско LCD data logger со USB приклучок што има брз пристап до PDF податоци извештаи без било софтвер или на кабел.Тоа е идеален да се следи температурата-чувствителни производи во текот на складирањето и транспортот во лекови, храна и слично.

За производот

Слични предлози