• Ново
Лето Уживање Пескарење Појас, Анти-Статички Трајни Пескарење Бенд, Широко се Користат за Металургија hinery Кожа изградба на бродови(400 mesh)

Лето Уживање Пескарење Појас, Анти-Статички Трајни Пескарење Бенд, Широко се Користат за Металургија hinery Кожа изградба

DEN 0.00
Износ
Во продавницата.

Идеален за големи површината мелење : полирање и пескарење на кожа, гума и ткаенина. Погоден за мелење и полирање на иверица, честички одбор, декоративни одбор и бамбус и ратан производи.Главно се користи за сите видови на дрво, мебел, хардвер и не-метал брусење и полирање. Широко се користи во металургијата, hinery, бродоградба, лесна индустрија, кожа, дрво, градежни материјали, текстил печатење и боење индустрии. Главно се користи за сите видови на дрво, мебел, хардвер и не-метал брусење и полирање. Полиестер поддршка за издржливост и долг живот. Исто така, може да се користи за вода или масло мелење на метални и неметални материјали.

За производот

Слични предлози