• Ново
250ft 18 Мерач на Говорникот Жица - 1 Парче Бакар Кабел во Гајтанот за Поврзување на Аудио Стерео да Засилувач, Сараунд Систем за Звук или ТВ систем за домашно Кино и Сте?

250ft 18 Мерач на Говорникот Жица - 1 Парче Бакар Кабел во Гајтанот за Поврзување на Аудио Стерео да Засилувач, Сараунд

DEN 359.76
Износ
Во продавницата.

18 МЕРАЧ ДЕБЕЛИНА : Ова 18 измери бакар говорникот жица нуди многу лесно конекција за јазик да се засилувачи или примачи.Дебелината е доволно само за отпор и електрични протокот без ризик од прегревање.ИСЕЧЕТЕ ја КАКО што сакате : жица може да се намали како желба за одредена инсталација потреби.Ако пластични јакна е отстранет, жица може да се остави празно или употреба на жица crimp додатоци за да се поврзете со стерео и звучници.UNDISTORTED СИГНАЛ : Направен со пластични јакна околу говорникот жица за да им помогне избави високо-квалитетни undistorted сигнали до и од сите поврзан со аудио опрема.Ова, исто така, помага со изолација.ПОЛАРИТЕТОТ MARK : Има црвена марк наведени од една страна на кабел жица.Нејзината цел е да се лесно да се направи разлика на поларитетот и помогне правилно да се постави било стерео аудио, сараунд систем за звук или ТВ домашно кино, па дури и во автомобил. 250 FT ПОГОДНО РАЗДАВАМ : Ова многу долго 250ft говорникот жица е уредно завиткани околу тврда пластика гајтанот за лесен и удобен издавање.Тоа може да се користи без да се расправаме и веднаш премногу. 18 Мерач 250 ft.Гајтанот на Високо Квалитетни Звучници Zip Жица.Pyle Линк говорникот жица е специјално дизајниран за high-end аудио апликации за да се обезбеди кристално јасно, дисторзија-слободен звук со широк динамички фреквентен опсег.Оваа гајтанот има 250 ft.на 18 жица.

За производот

Слични предлози