• Ново
Westcott Џамбо Кругови Геометриски Дефиниција (Случај на 144)

Westcott Џамбо Кругови Геометриски Дефиниција (Случај на 144)

DEN 1425.36
Износ
Во продавницата.

ТЕХНИЧКА ДЕФИНИЦИЈА : Пластични владетел карактеристики 13 џамбо кругови кои се движат од 1.25 Инчен 3,5 Инчен во големина, со центар линии обезбедени за да ви даде широк спектар и разновидноста за вашата подготовка и цртање потреби.ПРЕЦИЗНИ ЦРТЕЖИ : алатка за Цртање со децимална, фракционо мерења, и етикетирани cutouts да се подготви токму мери кругови и arcs без помош на скала владетел или компас.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Проѕирен зелен образец за цртање кругови овозможува гледање преку страницата додека вие работа.ИЗДРЖЛИВИ СКАЛА : цртање владетел е мазна и не е лесно да се пробие за да се обезбеди долго време лесен за употреба.МУЛТИ ЦЕЛ : Овој мерење алатка е идеален за уметници, дизајнери, архитекти, инженери и студенти.Westcott Кругови Образец карактеристики 13 џамбо кругови кои се движат од 1.25 Инчен 3,5 Инчен во големина.Совршен цртање инструмент кој одговара на вашиот мерење на потребите.Westcott Подготовка & Алатки за Цртање се некои од најдобрите производи на нивниот вид за студенти и професионалци.Нашата посветеност да прецизен квалитет и најсовремена иновации во мерење и уметнички материјали заработил сигурен углед.

За производот

Слични предлози